שיטת האל-דופלר

שיטת HAL DOOPLER מנתקת את אספקת הדם אל הטחור וע"י כך מטפלת בשורש הבעיה ומונעת חזרה של הטחורים בשלב מאוחר יותר. לעוד מידע ב אתר A.M.I
טיפול בטחורים

יתרונות השיטה לטיפול בטחורים

אייקון של דף

ללא סיבוכים

אין סיבוכים משמעותיים לטיפול

אייקון באתר

ללא אשפוז

הטיפול מרפאתי, ללא הרדמה
וללא הכנה מיוחדת.
אייקון יומן

טיפול אחד

בטיפול אחד מאתרים ומפסיקים
את כל העורקים הפתולוגיים.
אייקון של מוניטור - עובר

אפשרי בהריון

אפילו בחודשים מתקדמים וגם
בזמן התקף חריף של טחורים.

אייקון של מזרק

החלמה קצרה

למעשה אפשר לחזור לפעילות
כמעט רגילה כבר למחרת!

אייקון דופק לב

יעיל עם מדללי דם

האל-דופלר מתאים גם לסובלים
מבעיות לבביות המחייבות המשך
טיפול במדללי דם.

טכניקה

השיטה פותחה על ידי חוקרים יפאנים ומתבססת על מכשיר אולטרה סאונד המזהה את כלי הדם העורקיים המספקים את הדם לטחורים. המכשיר בודק את עוביים של כלי הדם, עומקם ומאתר את אלה שאחראים להיווצרות הטחורים. המכשיר מאפשר לתפור (Ligation) אותם, תחת מעקב של האולטרה סאונד ולהפסיק את אספקת הדם אליהם

ברחבי העולם מתפתחת הטכניקה לקשירת עורקי הטחורים באמצעות דופלר. כיום, יש המבצעים הפעולה באשפוז לאחר מתן הרדמה תוך-ורידית על ידי שימוש בפרופופול (דיפריבן), הניתן על ידי מרדים מוסמך, או לאחר ביצוע הרדמה רקטלית מקומית על ידי סדרת זריקות מסביב לפי הטבעת והרקטום, או ע"י שימוש במשחה מרדימה כגון אזרקאין. למעט החדרת המכשיר, הפעולה נטולת כאבים ולמעט הרגשת אי נוחות בזמן הפעולה אין הבדל בין השיטות השונות.

ביצענו אלפי ניתוחים רקטליים בטכניקות אלו ואנו מיומנים בהן ומרגישים מאוד נוח איתן. לא נדרשת הכנה מראש מלבד 1-2 חוקני פליט זמן קצר לפני ההליך. עפ"י פרופסור שכטר גם חוקני הפליט אינם נחוצים לאחר מכן. הפרוקטוסקופ הייעודי מוכנס לרקטום, עורקי הטחורים מזוהים ונקשרים בתפר. מעניין לציין כי שלרוב המטופלים היו 3 טחורים. טכניקת הדופלר החדשה מעידה כי לאנשים יש 6 ויותר עורקים פגומים שכאלו. נעשה מאמץ במהלך הניתוח לתפור את כל כלי הדם הללו.הפרוקטוסקופ הייעודי מוכנס לרקטום, עורקי הטחורים מזוהים ונקשרים בתפר. מעניין לציין כי שלרוב המטופלים היו 3 טחורים. 

טכניקת הדופלר החדשה מעידה כי לאנשים יש 6 ויותר עורקים פגומים שכאלו. נעשה מאמץ במהלך הניתוח לתפור את כל כלי הדם הללו. המטופל/ת יכול/ה ללכת הביתה ולהמשיך בפעילות הרגילה שלו/ה לאחר שההרדמה מתפוגגת – אם הייתה הרדמה. לעיתים קרובות ישנה תחושה של רצון למתן צואה אחרי ההליך, שיכולה להימשך 12-24 שעות.

רוב המטופלים חוזרים לעבודה תוך 24-48 שעות. הדימום בדרך כלל קל עד לא קיים בתקופה המידית שלאחר הניתוח. ישנו סיכון נדיר של דימום מאוחר 1-3 שבועות לאחר ההליך. השימוש באספירין מגביר את הסיכון לסיבוך זה ומומלץ להימנע משימוש באספירין 5-7 ימים לפני וכן 3 שבועות אחרי ההליך.

תהליך הבדיקה הטכנולוגי של טחורים

כיצד פותח המכשיר

בשנת 1995, מנתח יפני, קאזומסה מורינאגה, המציא דרך חדשה לטיפול בטחורים. הוא זיהה את עורקי הטחורים באמצעות טכניקת דופלר (אולטרה סאונד). הוא תכנן מכשיר מיוחד שהכיל מתמר (חיישן) דופלר וחלון, שאפשר למנתח לזהות ולקשור את עורקי הטחורים על ידי תפירת תפר מסביב להם. זהו מהלך פשוט, שהניב פתרון מהיר לרוב הסימפטומים של דימום ובליטה הנובעים מטחורים."
בפעם הראשונה בה התוודענו למאמר התרשמנו מהרעיון של קשירת עורקי הטחורים, כטיפול בבעיה, ומכך שדבר זה מעולם לא נוסה, אך היינו סקפטיים לגבי כמה יעילה תהיה שיטה זו בהעלמת הסימפטומים הנובעים מהתופעה. המכשיר שוכלל ע"י חברה אוסטרית ובתצורתו החדשה הוכנס לשימוש נרחב – התוצאות ממשיכות להיות מרשימות.

 

A.M.I -טיפול טכנולוגי מתקדם בטחורים
תמונה מתוך האתר A.M.I
גיל מומלץ לביצוע בדיקת טחורים

התוויות

מהו המקום האופטימאלי להליך זה? בתחילה הצענו הליך חדש זה למטופלים אשר נזקקו לניתוח לכריתת טחורים, אך מסיבות שונות לא יכלו לעבור ניתוח זה. הינו מרוצים מאוד מהתוצאות. אנו מרחיבים בהדרגה את ההתוויות להליך קשירת עורקי הטחורים בהנחיית דופלר. במטופלים אשר ניתן להגיע איתם לתוצאה מצוינת על ידי קשירה בגומייה, זהו הליך מהיר ופשוט יותר ולפיכך לעיתים יהיה מועדף. מטופלים רבים טופלו בקשירה בגומייה, מכיוון שזו הייתה החלופה היחידה לניתוח לכריתת טחורים. ב רבים ממטופלים אלו צפויות תוצאות טובות יותר עם קשירת עורקי הטחורים באמצעות דופלר. טכניקה זו שימשה בהצלחה לטיפול במטופלים עם סימפטומי טחוריים כגון דימום, התקפים חמורים חוזרים של טחורים, או צניחה. טחורים שהינם חיצוניים לגמרי צפויים להגיב לקשירת עורקי הטחורים ולא יצריכו גישה ניתוחית.

כאשר מסתכלים על קשירת עורקי הטחורים באמצעות דופלר בפרספקטיבה נכונה, הרי שהליך זה אינו פשוט כמו קשירת טחורים בגומייה או סקלרותרפיה בזריקות, אך הוא פשוט בהרבה מכריתת טחורים בניתוח – בעבור החולה. טכניקה זו מתאימה במיוחד ליישום גם במטופלים שכבר חווים בעיות בשליטה על סוגרים או שנמצאים בסיכון לבעיות שליטה על סוגרים לאחר ניתוח, וכמו כן למטופלים המעדיפים חלופה לתקופת החלמה כאובה של עד שבועיים לאחר ניתוח.

קשירת עורקי הטחורים בהנחיית דופלר הינו הליך הניתן לביצוע בקליניקה. אין צורך באשפוז. מדווח על כאב מינמלי לאחר ההליך בהשוואה לניתוח לכריתת טחורים וכן חזרה מהירה יותר לתפקוד רגיל ועבודה. מעל 90% מהמטופלים חוזרים לעבודה תוך 48 שעות.

התוויות נגד

התווית הנגד העיקרית להליך זה היא הצורך בשימוש בנוגדי-קרישה. קומאדין ואספירין מגבירים את הסיכון לדימום מאוחר וזוהי התווית נגד יחסית לקשירת עורקי הטחורים. במאמר מוסגר: על פי ניסיונינו נטילת אספירין או אפילו קומדין – נגד קרישה – אינם מהווים התווית נגד לביצוע הפעולה – שכן ביצענו הפעולה במספר מטופלים תחת נוגדי קרישה ולא נרשם שום דימום.

סיבוכים

דיווחים על סיבוכים כתוצאה מהליך זה לא היו תכופים. בערך 1/2% מהמטופלים פיתחו דימום מאוחר, זיהום או קרישים סביב לפי הטבעת. כ-1% פיתחו פיסורות אנאליות. לא היו מקרים של עצירת שתן או חוסר שליטה על סוגרים.

טיפול בטחורים - מרפאת פרוקטוטק
תמונה מתוך האתר A.M.I
A.M.I -טכנולוגיה מתקדמת לטיפול בטחורים
A.M.I -טיפול במכשור מתקדם בטחורים. האל דופלר

אנו ממליצים על טכניקת האל-דופלר לטיפול בטחורים.
טכניקה זו נמצאה כחלופה בטוחה ויעילה לכריתת טחורים בניתוח.
זהו הליך הניתן לביצוע בקליניקה והכאב שלאחר הניתוח בדרך כלל מינימאלי עד קל. ניתן לרוב לחזור לפעילות רגילה ולעבודה תוך 48 שעות.

הגיע הזמן לטפל בטחורים!
מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם