טחורים בהריון

טחורים הם תופעה נפוצה מאוד בהריון ואחרי הלידה. למרות שטחורים חיצוניים שכיחים יותר בהריון, לא מן הנמנע שאישה הרה תסבול גם מטחורים פנימיים המתבטאים בצריבה, גירוד וכאב.

הסיבה לשכיחות טחורים בהריון נובעת מעצירויות וגם מכובדו של הרחם והלחץ שהוא מפעיל על הוורידים

טחורים? לא בשבילך

הסיבה היחידה שקופת החולים שלך לא נותנת לך טיפול יעיל ונעים בטחורים היא שהמכשיר החדשני, העדכני והמתקדם ביותר לטיפול בטחורים עולה המון כסף ובדרך כלל אינו נמצא במרפאותיה. לכן הטיפול השכיח הנהוג בטחורים הוא קשירה מכאיבה או ניתוח פולשני המצריך אשפוז, הרדמה מלאה והחלמה איטית ודואבת. הקשירה איננה יעילה כל כך אם לא מאתרים את העורק שגורם להיווצרות הטחור. הטיפול בלייזר כואב . בקיצור – שלל סיוטים שלא מבטיחים כי נפטרת מהטחורים לאלתר.
אז יש לך טחורים? את לא אשמה, גם אם לא שתית די מים ולא אכלת סיבים מספיק וגם אם התאפקת פה ושם. זה קורה גם מסיבות גנטיות! אם כל הסבל הזה הוא לא בשבילך, תשמעי מה אפשר לעשות עם טחורים.
טחורים השיטה המתקדמת בעולם
הטיפול המודרני בטחורים הפוטר אותך גם מהטחורים וגם מהטיפולים הקשים שהיו ועודם נהוגים עד כה. שמו הוא האל דופלר. הפטנט הזה נגלה לרופא יפני אחד בשנות התשעים ומאז שודרג באירופה ועבר לשימוש נרחב בעולם. אלפים כבר טופלו בו בהצלחה. טכנולוגית, מדובר בשכלול של מכשיר אולטרה סאונד המשמש לבדיקת כלי דם ולשמיעה של דופק. המכשיר האל דופלר מאתר בדייקנות את כלי הדם הגורמים להיווצרות הטחורים וכך אנו מקבלים טיפול מדויק ,יעיל שמונע היווצרות טחורים באותו הוריד בשנית . הטיפול הזה נמשך שלושים - ארבעים דקות ואינו מצריך הרדמה, אבל אם תרצי תוכלי לקבל אלחוש מקומי.
האל דופלר לטחורים – היתרונות
תופעת לוואי שמתלוננים עליה מי שטופלו טחוריהם בשיטות פולשניות היא חוסר שליטה בסוגרים לצד החזרה על התופעה , לטיפול בהאל דופלר יש עוד יתרון קריטי למי שלא מסוגלת להיות "חולה": לאחר הטיפול לא תלווה אותך אלא אי נעימות קלה שתחלוף מהר. כלומר זמן ההחלמה הוא מזערי, מנוחה של יום עד יומיים וללא צליעה, כי אין כאבים.
מי מטפל בטחורים בנשים בהריון ולאחר לידה בשיטת האל דופלר בישראל?
בישראל יש מעט מכשירים כאלה ומעט מאוד רופאים המיומנים בטיפול היעיל הזה. הרופא שכנראה קנה לו את הכי הרבה ניסיון בהכחדת טחורים עם האל דופלר הוא ד"ר פנחס שכטר, רופא כירורג בכיר מבית חולים וולפסון ומרצה בכיר באוניברסיטת תל אביב. ד"ר פנחס שכטר הוא גם סימפתי (אולי ראית אותו בטלוויזיה) ובעל גישה אוהדת למטופליו. בשל פשטות הטיפול אין שום צורך באשפוז. ד"ר שכטר מקבל מטופלים רבים במרפאתו הנעימה "פרוקטוטק" השוכנתבמגדל וייצמן הצמוד לבית חולים איכילוב בתל אביב. לאחר אבחנה אחראית וייעוץ בחינם תוכלי לקבל את הטיפול במרפאה בתנאים אידיאליים. אם אכן יש לך טחורים, במהרה יהיו אלה מאחורייך וזה לא כפל משמעות. את תשכחי שהיו לך שם טחורים.
לפרטים נוספים הקישי פרוקטוטק במנוע החיפוש או פשוט התקשרי 03-6093669.
להלן שאלה כללית וגנרית שעושיה להאיר לך ולהעניק לך כמה מהתשובות לשאלותייך בנושא "טחורים בהריון"
שאלה:
"אני אשה אחרי לידה שסובלת מטחורים ומעוניינת למצוא דרך להיפטר מהבעיה בצורה מהירה אך לא כירורגית – אני לא רוצה לעבור ארוע טראומתי לגוף כמו ניתוח.אני מתכננת להיכנס להריון בקרוב ורוצה למנוע את הבעיה לקראת ההריון השני."
תשובה:ראשית, מזל טוב וברכות לבביות.
את בוודאי רואה ומרגישה את השינויים העצומים שעבר ועובר גופך במהלך ההריון, הלידה ובתקופת ההנקה. כל מערכות הגוף מתגייסות לאבטחת שלמותו ורווחתו של עובר/תינוק- אפילו ובעיקר על חשבון גופה של האם. השינוים ההורמונליים, השינוי בתזונה ולקיחת תכשירי ברזל, השינוי במערכת לב-כלי דם –לחץ דם והשינוי במערך הנוזלים בגוף בצירוף גדילת הרחם והעובר עם הלחץ הגובר על שאר איברי הבטןיוצרים שינוי לרעה בהרגלי היציאות של האם לעתיד.אחת המערכות הנפגעות ביותר מהשינויים הללו היא הטחורים. נשים בהריון מקבלות הסברים והדרכות בכל תחום אפשרי – לבעיית הטחורים השכיחה והמציקה – משום מה אין שום התייחסות ,לאחר שנים של מחקר נמצאה זרימת דם גבוה מהרגיל בעורקים מסוימים בפי הטבעת של אנשים עם טחורים, יתר על כן, הודגמו אצל אנשים אלו מספר עורקים בעלי קוטר רחב יותר מהנורמלי. עודף הדם המגיע באופן קבוע גורם לגודש ונפיחות המתקדמת הדרגתית בעורקיות הקטנות ובנימים – התפיחות דוחפת את הרירית המצפה לכיוון חלל הרקטום ויוצרת את הטחורים הפנימיים. אצל אנשים עם הפגם הזה בעורקים התפתחות הטחורים מתחילה בגיל מוקדם. קצב גדילת הטחורים מואץ בהריון, לידה ובתקופת ההנקה ונשים אלה חשות התקפים של טחורים בתדירות גוברת.
לאחרונה הופיע מכשיר חדשני לטיפול בטחורים בלא ניתוח. השיטה המהפכנית מבוססת על שימוש באולטראסאונד לאיתור ומיקום מדויק של העורקים החולים באיזור הרקטום – עורקים שאחראיים במישרין לבעית הטחורים. המכשיר החדשני מאפשר טיפול נקודתי (זעיר פולשני) בגורםהאמיתי לבעיה.
עם איתור ומיקום העורקים מתבצעת דרך המכשיר תפירה שחוסמת את הזרימה בעורק – כאשר המכשיר מאפשר לוודא שאומנם הופסקה זרימת הדם תוך כדי הפעולה. הפסקת הזרימה העודפת מביאה להעלמות הטחורים תוך זמן קצר. עם העלמות גורם הלחץ המקומי חל שיפור ניכר בניקוז הורידי באיזור וגם הטחורים החיצוניים מתרוקנים מדם ומפסיקים להציק. כל זאת מבלי לפצוע את איזור פי הטבעת ולגרום לכאבים הקשים שחשים לאחר הניתוח רגיל. יתר על כן, בעזרת המכשיר ניתן לזהות עורקים חולים שלא נצפים ע"י המנתח במהלך הניתוח ולהסיג תוצאות טובות בהרבה לאורך הזמן.
היתרונות הבולטים של השיטה מרובים:
- הטיפול אפשרי בזמן הריון – אפילו בחודשים מתקדמים וגם בזמן התקף חריף של טחורים
- הטיפול נעשה ללא אישפוז, ללא הרדמה או שימוש כלשהוא בתרופות וללא הכנה מיוחדת
- תקופת ההחלמה קצרה ולמעשה אפשר לחזור לפעילות רגילה כבר למחרת
- אין סיבוכים לטיפול
- בטיפול אחד מאתרים ותופרים את כל העורקים הפתולוגיים
- אחוזי ההצלחה גבוהים במיוחד – מעֵל 93%בספרות העולמית ובכ-500 מטופלים
מרפאת פרוקטוטק בניהולו של דר' שכטר פנחס, כירורג בכיר, היא חלוצת הטיפול החדשני בטחורים בישראל בשיטת Doppler Guided Hemorrhoidal Artery Ligation או HAL המהווה פתרון אפקטיבי, מהיר וללא ניתוח לבעיית הטחורים לנשים בהריון ולאחר ההריון .