HAL DOPPLER

 תפירת עורקי הטחורים באמצעות האל דופלר

מרפאת טחורים :פרוקטוטק™- לטיפול חדשני בטחורים הוקמה בישראל ב-2004 ומאז אלפי מטופלים שסבלו מטחורים ואי תפקוד נורמלי מאשרים כי שיטת "האל דופלר" לטיפול בטחורים, יחד עם ניסיון רב ומומחיות של פרופ' פנחס שכטר חסכה ומנעה מהם אי נוחות , כאבים, בושה וסבל רב . את התודה אנו חייבים לקאזומסה היפני .
 

לפניכם מאמר מקצועי המסקר את השיטה , ממציאה והפתרון האלגנטי , המהיר והיעיל מפני הטחורים :

סיכום המאמר בלשון כותבו:
בשנת 1995, מנתח יפני, קאזומסה מורינאגה, המציא דרך חדשה לטיפול בטחורים. הוא זיהה את עורקי הטחורים באמצעות טכניקת דופלר (אולטראסאונד). הוא תכנן מכשיר מיוחד שהכיל מתמר דופלר וחלון, שאפשר למנתח לזהות ולקשור את עורקי הטחורים על ידי תפירת תפר מסביב להם. זהו מהלך פשוט, שהניב פתרון מהיר לרוב הסימפטומים של דימום ובליטה הנובעים מטחורים. בפעם הראשונה בה התוודענו למאמר התרשמנו מהרעיון של קשירת עורקי הטחורים, כטיפול בטחורים, ומכך שדבר זה מעולם לא נוסה. היינו סקפטיים לגבי כמה יעילה תהיה שיטה זו בהעלמת הסימפטומים הנובעים מטחורים. עד היום, כמה אלפי מטופלים, בעיקר במערב אירופה, יפן, ישראל ,אוסטרליה ודרום-מזרח אסיה טופלו בטכניקה זו לטיפול בטחורים. המכשיר שוכלל ע"י חברה אוסטרית ובתצורה החדשה הוכנס לשימוש נרחב - התוצאות ממשיכות להיות מרשימות.
במחקר אחד שנערך בשנת 2001 ובו השתתפו 1,415 מטופלים, הטיפול היה יעיל ב-93.2% (ולא) ופחות יעיל ב-6.8% בבדיקת מעקב שנעשתה לאחר 5-24 חודשים. מאחר וההליך מתבצע רק מעט יותר מארבע שנים (בזמן כתיבת המאמר), לא ידועות תוצאות לטווח ארוך יותר.
הערה: בישראל במרפאת פרוקטוטק, הטיפול מתבצע משנת 2004 ועד היום טופלו למעלה מ 2000 מטופלים עם יעילות\אחוזי הצלחה של מעל 90% אחוזים .

טכניקה

ברחבי העולם מתפתחת הטכניקה לקשירת עורקי הטחורים באמצעות דופלר.
כיום, יש המבצעים הפעולה באישפוז לאחר מתן הרדמה תוך-ורידית על ידי שימוש בפרופופול (דיפריבן), הניתן על ידי מרדים מוסמך, או לאחר ביצוע הרדמה רקטלית מקומית על ידי סדרת זריקות מסביב לפי הטבעת והרקטום, או ע"י שימוש במשחה מרדימה כגון אזרקאין. למעט החדרת המכשיר, הפעולה נטולת כאבים ולמעט הרגשת אי נוחות בזמן הפעולה אין הבדל בין השיטות השונות.לדברי כותב המאמר: ביצענו אלפי ניתוחים רקטליים בטכניקות אלו ואנו מיומנים בהן ומרגישים מאוד נוח איתן. לא נדרשת הכנה מראש מלבד 1-2 חוקני פליט זמן קצר לפני ההליך.( עפ"י ד"ר שכטר : גם חוקני הפליט אינם נחוצים) לאחר מכן, הפרוקטוסקופ הייעודי מוכנס לרקטום. עורקי הטחורים מזוהים ונקשרים בתפר. מעניין לציין כי שלרוב המטופלים היו 3 טחורים. טכניקת הדופלר החדשה מעידה כי לאנשים יש 6 ויותר עורקים פגומים שכאלו. נעשה מאמץ במהלך הניתוח לתפור את כל כלי הדם הללו.
 
המטופל/ת יכול/ה ללכת הביתה ולהמשיך בפעילות הרגילה שלו/ה לאחר שההרדמה מתפוגגת – אם הייתה הרדמה. לעיתים קרובות ישנה תחושה של רצון למתן צואה אחרי ההליך, שיכולה להימשך 12-24 שעות. רוב המטופלים חוזרים לעבודה תוך 24-48 שעות. הדימום בדרך כלל קל עד לא קיים בתקופה המיידית לאחר הניתוח. ישנו סיכון נדיר של דימום מאוחר 1-3 שבועות לאחר ההליך. השימוש באספירין מגביר את הסיכון לסיבוך זה ומומלץ להימנע משימוש באספירין 5-7 ימים לפני וכן 3 שבועות אחרי ההליך.
 

התוויות

מהו המקום האופטימאלי להליך זה? בתחילה הצענו הליך חדש זה למטופלים אשר נזקקו לניתוח לכריתת טחורים, אך מסיבות שונות לא יכלו לעבור ניתוח זה. הינו מרוצים מאוד מהתוצאות. אנו מרחיבים בהדרגה את ההתוויות להליך קשירת עורקי הטחורים בהנחיית דופלר. במטופלים אשר ניתן להגיע איתם לתוצאה מצוינת על ידי קשירה בגומייה, זהו הליך מהיר ופשוט יותר ולפיכך לעיתים יהיה מועדף. מטופלים רבים טופלו בקשירה בגומייה, מכיוון שזו הייתה החלופה היחידה לניתוח לכריתת טחורים. ב רבים ממטופלים אלו צפויות תוצאות טובות יותר עם קשירת עורקי הטחורים באמצעות דופלר. טכניקה זו שימשה בהצלחה לטיפול במטופלים עם סימפטומי טחוריים כגון דימום, התקפים חמורים חוזרים של טחורים, או צניחה. טחורים שהינם חיצוניים לגמרי צפויים להגיב לקשירת עורקי הטחורים ולא יצריכו גישה ניתוחית. כאשר מסתכלים על קשירת עורקי הטחורים באמצעות דופלר בפרספקטיבה נכונה, הרי שהליך זה אינו פשוט כמו קשירת טחורים בגומייה או סקלרותרפיה בזריקות, אך הוא פשוט בהרבה מכריתת טחורים בניתוח – בעבור החולה. טכניקה זו מתאימה במיוחד ליישום גם במטופלים שכבר חווים בעיות בשליטה על סוגרים או שנמצאים בסיכון לבעיות שליטה על סוגרים לאחר ניתוח, וכמו כן למטופלים המעדיפים חלופה לתקופת החלמה כאובה של עד שבועיים לאחר ניתוח.
קשירת עורקי הטחורים בהנחיית דופלר הינו הליך הניתן לביצוע בקליניקה. אין צורך באשפוז. ישנו הרבה פחות כאב לאחר ההליך בהשוואה לניתוח לכריתת טחורים וכן חזרה מהירה יותר לתפקוד רגיל ועבודה. מעל 90% מהמטופלים חוזרים לעבודה תוך 48 שעות.
 

התוויות נגד

התווית הנגד העיקרית להליך זה היא הצורך בשימוש בנוגדי-קרישה. קומאדין ואספירין מגבירים את הסיכון לדימום מאוחר וזוהי התווית נגד יחסית לקשירת עורקי הטחורים.
במאמר מוסגר: על פי ניסיונינו נטילת אספירין או אפילו קומדין – נגד קרישה – אינם מהווים התווית נגד לביצוע הפעולה – שכן ביצענו הפעולה במספר מטופלים תחת נוגדי קרישה ולא נרשם שום דימום. 
 

סיבוכים

דיווחים על סיבוכים כתוצאה מהליך זה לא היו תכופים. בערך 1/2% מהמטופלים פיתחו דימום מאוחר, זיהום או קרישים סביב לפי הטבעת. כ-1% פיתחו פיסורות אנאליות. לא היו מקרים של עצירת שתן או חוסר שליטה על סוגרים.
 

סיכום

אנו ממליצים על טכניקה זו לטיפול בטחורים. טכניקה זו נמצאה כחלופה בטוחה ויעילה לכריתת טחורים בניתוח. זהו הליך הניתן לביצוע בקליניקה והכאב שלאחר הניתוח בדרך כלל מינימאלי עד קל. ניתן לרוב לחזור לפעילות רגילה ולעבודה תוך 48 שעות.
 
מרפאת פרוקטוטק™ לטיפול בטחורים הינה חלוצת השימוש בטכנולוגית האל דופלר בישראל לזכותה נרשמים מאות הצלחות של טיפולים בשיטת האל דופלר . הרופא המטפל פרופ' פנחס שכטר ,מנתח בכיר במרכז הרפואי וולפסון,מרצה בכיר באוניברסיטת ת"א ,חבר באיגוד האמריקאי לכירורגיה אנדרוקינית, איגוד הכירורגים בישראל, החברה הישראלית לכירורגיה של הקולון והרקטום והאיגוד הבינלאומי לכירורגיה. זוכה פרס המחקר של פרופ' מ. סטבורובסקי לשנת 1991, הקרן הלאומית למדע- תוכנית ביקורה 3 שנים רצופות (2003-2005) . .

שיטת HAL DOOPLER מנתקת את אספקת הדם אל הטחור וע"י כך מטפלת בשורש הבעיה ומונעת חזרה של הטחורים בשלב מאוחר יותר

אספנו עבורך כמה מחקרים על הטיפול והטכנולוגיה
שהתבצעו ע"י מיטב הרופאים המנתחים בעולם

תוצאות המחקרים מוכיחים כי:

  • חולים שעברו HAL DOOPLER אינם נזקקים למשככי כאבים. (לכל היותר מעט אופטלגין)
  • אין צורך באשפוז ביישום שיטת HAL DOOPLER
  • חזרה לפעילות שגרתית יומיומית יום למחרת.
  • אין צורך בהרדמה.
  • שיטת HAL DOOPLER מנתקת את אספקת הדם אל הטחור ועל ידי כך מטפלת בשורש הבעיה ומונעת חזרה של הטחורים בשלב מאוחר יותר.

לצפייה במחקרים יש צורך להוריד את תוכנת ADOBE READER. להורדת התוכנה לחץ על האייקון.


 

Experience in the treatment of hemorrhoidal disease Doppler-Guided Hemorrhoidal Artery
Morinaga Worddatei Dr Meintjes Report
Chirurg Artikel Dr. Sohn

הטיפול מתבצע על ידי רופא מנתח בכיר ומומחה לכירורגיה כללית ואנדוקרינית
"מגדל וייצמן" רח ויצמן 14 ת"א
לבירורים נוספים וקביעת תור מהיר ניתן להתקשר לטלפון 03-6093669

 
לצפייה בסרט אודות טכנולוגיית "האל דופלר" לטיפול בטחורים :